Главная Uncategorized Мідний купорос для садівників. Як і коли застосовувати?

Мідний купорос для садівників. Як і коли застосовувати?

2024-11-27 144 0

Доведена роками ефективність застосування мідного купоросу дозволяє йому і досі залишатися популярним засобом для обробки садових ділянок. Ця речовина є сульфатом міді у вигляді блакитних кристалів. Вона не лише вважається високоактивним фунгіцидом та антисептиком для захисту садових культур від широкого спектра збудників хвороб, а й забезпечує підживлення рослин, оскільки є джерелом корисних мікроелементів.

Більше про мідний купорос та препарати на його основі - https://agro-him.com.ua/midnyy-kuporos

Особливості застосування мідного купоросу

Використання мідного купоросу дає змогу покращити імунітет садових рослин та врожайність, а також збільшити цукристість плодів. Він є як лікувальним, так і хімічним препаратом контактно-руйнівної дії. Це дієвий засіб для знищення хвороботворних бактерій зсередини та для захисту рослин від комах-шкідників. Мідний купорос застосовується у садівництві з метою:

  1. Лікування та профілактики хвороб. Мідний купорос дозволяє захистити садові рослини від низки хвороб, включно з альтернаріозом, моніліозом, паршею, мілдью, різними видами плямистостей, іржею, лишайниками, фітофторою тощо. Його використовують для обробки саджанців, стовбурів та кори дерев, при сезонних обприскуваннях. Оскільки розчин на основі мідного купоросу має обпікаючу дію, навесні обприскування слід проводити до появи бруньок, восени - після опадання листя за цілодобової температури не меншої за +5°С. Для молодих кущів та дерев використовується 1% розчин, для дорослих дерев 3% розчин мідного купоросу.
  2. Захисту від комах-шкідників. Крім сезонного обприскування, слабким розчином мідного купоросу допустимо проводити обробку садових рослин у період вегетації при активній дії комах-шкідників. Важливо, щоб літня обробка проводилася мінімум за 3 тижні до збору врожаю.
  3. Знезараження ґрунту. Обробка проводиться 1 раз в 3-5 років для уникнення накопичення міді в ґрунті. Слід використовувати 3-5% розчин і після обробки вносити перегній чи компост.
  4. Позакореневого підживлення. Застосування препарату дозволяє компенсувати дефіцит міді у рослинах, що є характерним явищем на кислих піщаних та торф’янистих ґрунтах.

AD_4nXeENf9nul7K9ZJxj76OZV9PgrA0HhhaC7JZo8nYtfp7uEBtMHMBmVCFNXyQsuciSHB8vV5jbZjj6DBkRiXWg0yHGLVIPHhcEQ2EKnloO6UUwMGUSQ98BLp6nV-0OZNo0U3ztn1hjg?key=z_NEbo8jPHxnhcve9AlG4yzb

При обробці саду мідним купоросом важливо не ігнорувати використання засобів індивідуального захисту, дотримуватись рекомендованого дозування та кількісних норм витрат препарату, щоб не допустити хімічних опіків рослин. Для обробки ягідних культур витрати розчину становлять до 1,5 л на кущ, для молодих дерев до 3 років - до 2 л, для дерев у період активного розгалуження - до 3 л, для дерев зі сформованою кроною - до 4 л, для дорослих дерев з товстою корою - до 6 л. Для дезінфекції ґрунту застосовується 2 л розчину на 1 кв. м площі.


Комментарии запрещены.

Adblock
detector